Pravidelnou údržbou k nižším nákladům

Ochrana proti graffiti

Antigraffiti nátěry, resp. ochranné preventivní nátěry proti graffiti jsou velmi účinnou a efektivní ochranou zateplených fasád. Nátěr proti graffiti vytvoří po zaschnutí na omítce průsvitný "film" , který zabraňuje , aby barva ze spreje vnikla do omítky resp. do marmolitu .

Odstranění barvy ze spreje ( graffiti) z omítky či marmolitu je pak mnohem snadnější , barva se nedostane do struktury materiálu, a lze ji za pomoci speciálních chemických prostředků a nejlépe tlakové vody z omítky omýt . Výsledkem je ve většině případů naprosto čistý povrch bez známek zbytků barvy nebo poškození původního povrchu . Takto lze odstraňovat graffiti z trvalých ochranných nátěrů opakovaně, několikanásobně z jednoho a téhož místa, aniž by se musel ochranný nátěr na čištěném místě obnovit .

Toto je hlavní důvod , proč jsou trvalé ochranné nátěry proti graffiti ekonomicky výhodné. Životnost nátěru ( pokud vyjímečně nedojde k nadměrnému odstraňování graffiti z jednoho místa) je prakticky stejně dlouhá jako je životnost fasádní omítky nebo fasádního nátěru. Nátěr je účinný po celou dobu své životnosti , tzn. , že zabraňuje barvě ze spreje , aby vnikla dovnitř omítky nebo marmolitu. Vezmeme-li v úvahu , že novým fasádním nátěrem přetíráme celý pruh omítky, nikoli jen pouhé místo po očištění graffiti , vrátí se cena za ochranný nátěr proti graffiti již při prvním odstraňování graffiti z ochranného nátěru . Fasádu tak lze udržet čistou s minimálními náklady.

INEXSTAV s.r.o. - INteriéry a EXteriéry STAVeb

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode